19:33 / E Martë, 01 Dhjetor 2020 / Ensar Ramadani

Mergim Berisha ia ka marrë dorën, ekipeve të Championsit s’po ua pyet orën

Salzburgu ka kaluar në epërsi në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Lokomotivës së Moskës.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Mergim Berisha në minutën e 28-të të ndeshjes, shkruan Indeksonline.

Ai realizoi nga afërsia për t’i krijuar epërsinë skuadrës së tij.

Ky është goli i tretë i tij në Ligën e Kampionëve dhe i teti në këtë sezon. /IndeksOnline/