20:56 / E Premte, 25 Shtator 2020

Mërgim Mavraj pëson lëndim të rëndë në kokë me klubin e Greuther Furth

Mërgim Mavraj ka pësuar një lëndim të tmerrshëm në kokë me klubin e Greuther Furth.

Aue dhe Greuther Furth zhvilluan takimin e tyre në kuadër të rundit të dytë në Bundesliga 2, shkruan IndeskOnline

Takimi u mbyll në 1:1, por fat të keq kishte mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, i cili u lëndua rëndë në kokë.

Kujtojmë se Mavraj e la fushën në minutën e 21’të të takimit.