22:09 / E Enjte, 10 Qershor 2021 / A. A

Merkel takon futbollistët e Gjermanisë para EURO20, ky ishte mesazhi i Kancelares për ‘Die Mannschaft’

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka zhvilluar një takim virtual me futbollistët e kombëtares së Gjermanisë.

Ajo i ka uruar fat ekipit, duke shfaqur besim të madh që Gjermania do të arrijë lartë.

“Jam duke pritur ndeshjet e juaja. Kemi një start shumë të vështirë por unë do të mbajë gishtat lidhur dhe besoj që ekipi do të mbarrijë lartë” deklaroi Merkel.

Në anën tjetër Federata e Futbollit e falënderoi Kancelarën për mbështetjen.

/Indeksonline/