11:53 / E Hënë, 05 Dhjetor 2022 / B O

Merret vendimi ndaj të moshuarit që sulmoi fizikisht Rrahman Jasharin në protestën e SBASHK-ut

Gjykata ka vendosur t’i jap vërejtje gjyqsore Musli Rexhepit, të moshuarit që kishte sulmuar fizikisht Rrahman Jasharin në protestën e SBASHK-ut.

Lajmin e ka dhënë avokati i tij, Tomë Gashi.

“Gjykata i dha Vrejtje gjygjesore z.Musli Rexhepit i cili sipas Gjykates ka tentuar ta ndaloj apo pengoj greven e SBASHKU-t ne krye me z.Rrahman Jashari me daten 05.09.2022
Qudia me e madhe eshte se greva ka filluar me 25 Gusht dhe ka perfunduar me 1 Tetor 2022,pra nuk eshte ndaluar me 5.09.22
Greva qe i la 320,000 nxenes pa mesim dhe i humben mbi 3milion ore mesimi i deshperoi 640,000 prinder qe se bashku me nxansa bejn rreth 1milion qytetat te republikes sone perfundoi me nje verejtje gjygjesore.
Keshtu shpenzon sistemi yne juridik taxat e qytatareve te Republikes tonë
Loja ende nuk ka perfunduar.
Shifemi ne Gjykate te Apelit” shkruan Tomë Gashi në reagim./Indeksonline/