23:20 / E Enjte, 06 Gusht 2020

Mësohen çiftet çerekfinale në Evropa Ligë

Tashmë kanë përfunduar edhe dy takimet e orës 21:00 në Evropa Ligë, ndërmjet Basel-Frnakfurt dhe Wolves-Olympiacos.

Kështu Baseli dhe Wolves me nga një gol të vetëm siguruar nga një vend në top 8 skuadrat më të mira të Evropës, shkruan IndeksOnline.

Më poshtë i keni edhe çiftet mjaft interesante, që Man United dhe Sevilla duken favorit të kësaj gare.

Wolves-Sevilla

Manchester United – Copenhagen

Inter – Bayer Leverkusen

Shakhtar Donetsk – Basel