21:50 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Mësohet arsyeja se pse Shaqiri nuk u ftua nga Klopp sot ndaj Arsenalit

Si duket Shaqiri po përgatit një plan të ri, ai pritet të largohet nga Liverpooli këtë verë.


Klopp nuk po i jep atij mundësi të luajë me Liverpoolin pothuajse në asnjë ndeshje dhe për këtë “majtaku” kosovar ka vendosur të largohet, shkruan IndeksOnline

Ai javën e kaluar dhuroi një paraqitje të mirën ndja Lincol në EFL Cup, ku edhe shënoi gol, ndërkaq ai sot në takimin kundër Arsenalit nuk u ftua fare nga Klopp.

Sipas raportimeve të Neil Jones, korrespodent i ‘Goal’ për Liverpool, lojtari është në listën e dëshirave të dy skuadrave, dhe për këtë arsye nuk është futar fare.