18:07 / E Martë, 06 Mars 2018 / indeksADMonline

Mësohet data e publikimit të Honor 7C

Honor 7C mori një certifikatë TENAA muajin e kaluar dhe së shpejti do të paraqitet zyrtarisht.

Nënbrendi i Huawei ka lëshuar një foto që tregon se Honor 7C do të shpallet më 12 mars.

Telefoni vjen me një ekran prej 5.99 inç dhe dy karta SIM, si dhe një kartë microSD.

Rezolucioni i ekranit do të jetë 1440 x 720 piksel dhe do të ketë një raport të pamjes 18: 9.

Oferta e re Honor do të ketë dy kamera të pasme 13MP + 20MP, ndërsa kamera e përparme vjen me një sensor 8MP.  Pajisja do të ketë 4GB RAM dhe hapësira e ruajtjes është 32GB, transmeton KosovaPress.

Honor  7C do të përdorë sistem Android 8.0 Oreo me EMUI 8.0 dhe do të ketë një bateri 2900mAh. Në tregun evropian, çmimi i telefonit do të jetë rreth 200 euro.