21:27 / E Enjte, 25 Prill 2019

‘Microsoft’ arrinë vlerën një trilion dollarë

Kompania gjigante ‘Microsoft po vazhdon të rritet në vazhdimësi.

Ata kanë arritur të bëhen kompania e tretë që të kap shifrën e një trilion dollarësh, transmeton Indeksonline.

Këtë sukses ‘Microsofti’ e arriti gjatë ditës së sotme. Përveç ‘Microsoft’, kompanitë që kanë arritur të kalojnë shifrën një trilion dollarë janë, ‘Apple’ dhe ‘Amazon’.

Por, ‘Apple’ dhe ‘Amazon’ pasi kaluan atë shifër pësuan rënie./Indeksonline/