19:25 / E Mërkurë, 21 Korrik 2021 / Ç.Q

Milan e do lojtarin e Manchester United, ka gati ofertën për huazim

Klubi i Milanit e do në ekip mbrojtësin portugez, Diogo Dalot edhe për 1 sezon.

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano, Milan së shpejti do t’i bëjë ofertë Unitedit për Dalotin, transemton Indeksonline.

Italianët pritet që t’I dërgojnë ofertë 4 apo 5 milionë euro edhe për 1 vit huazim.

Dalot sezonin e fundit ishte I huazuar tek Milan dhe pati paraqitje të mira./Indeksonline/