11:26 / E Enjte, 10 Tetor 2019

Milanistat shqiptarë, të pakënaqur me zgjedhjen e trajnerit të ri

Milani ka emëruar në stol Stefano Piolin pas një starti shumë të dobët të Marco Giampaolo.

Por zgjedhja e tij në krye të skuadrës nuk u ka pëlqyyer aspak tifozëve të Milanit në përgjithësi dhe atyre shqiptarë në veçanti.

Në një sondazh të faqes më të madhe milaniste në shqiptari “acmilan-news”, 81% e tifozëve kanë votuar se janë të zhgënjyer me zgjedhjen nga Maldini dhe Bobani.

Vetëm 19% e tyre besojnë në zgjedhjen e trajnerit të ri.

Pioli ka filluar stërvitjet me klubin dhe prova e tij e parë do të jetë Lecce më 20 tetor. /IndeksOnline/