22:27 / E Premte, 24 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ministri i Kosovës në darkë me presidentin e Shqipërisë

Ministri për Zhvillim Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Valdrin Lluka është takuar sot në darkë me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Takimi ka ndodhir në një ceremoni zyrtare në Gjermani.

“Një darkë miqësore me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta në Këln, Gjermani, pas përfundimit të takimit/ceremonisë që kishim me Kryeministrin e Landit NRë, Armin Laschet dhe afaristin e madh shqiptar, Lazim Destani” shkruan Lluka për takimin në fjalë./Indeksonline/