07:11 / E Premte, 24 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka viziton Kosovën

Ministrja e Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë, zonja Olta Xhaçka viziton sot Ministrinë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (MFSK).

Me këtë rast ministri i MFSK-se Rrustem Berisha do të pret me një ceremoni ushtarake Ministren shqiptare të Mbrojtjes, zonjën Olta Xhaçka dhe delegacionit të Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë.

Pas takimit bilateral te të dy delegacioneve, ministrja Xhaçka do të vizitojë Qendrën për Studime Universitare të FSK-së.