17:15 / E Shtunë, 01 Tetor 2022 / MSH

Miqësi e rrallë me Xhakën, Lacazette e thërret “vllau jem”

Alexandre Lacazette dhe Granit Xhaka kanë një miqësi tëjet të rrallë.

Dyshja ishin “bomberë” të Arsenalit dhe u kombinuan mjaft mirë mes vete, si në fushë ashtu edhe jashtë saj.

Edhe tani, pas largimit të Lacazettes, Xhaka duket se ka një ndjekës të rregullt nga ekrani.

Lacazette u emocionua pasi Xhaka shënoi gol sot në ndeshjen ndaj Tottenham, duke e quajtur atë “Vllau jem”.

Ai postoi fotografi nga ndeshja dhe etiketoi edhe Xhakën.

Arsenal fitoi ndeshjen kundër Tottenhamit me rezultat 3-1.