14:51 / E Enjte, 26 Nëntor 2020 / M. M

Mjeku amerikan tregon se çfarë shohin për herë të fundit njerëzit që vdesin nga Covid-19

Mjeku nga Missouri në SHBA, Kenneth Remy ka publikuar një video me anë të së cilës na tregon se si përafërsisht duken momentet e fundit të një pacienti që vdes me Covid-19.

“Ju lutem, më dëgjoni. Nuk dua të jem personi i fundit që do ta shikoni me ata sytë e juaj. Kështu duket kur merrni frymë 40 herë në minutë, dhe kur niveli i oksigjenit ka rënë nën 80. Kështu do të duket. Shpresoj që momentet e fundit të jetës nuk do t’ju duken kështu. Sepse këtë do ta shihni në fund të jetës, nëse nuk fillojmë të mbajmë maska”- paralajmëron mjeku amerikan.”, thotë ai.

Gjithashtu ai ka shtuar është shumë e rëndësishme të respektohet distanca fizike.

Të fundit