11:30 / E Martë, 11 Qershor 2024 / L K

Momenti kur hajnat i futen brenda veturës te “Rruga C” dhe vjedhin sende me vlerë (Pamje)

Një hajni klasike është parë mbrëmë rreth orës 20:05 te “Rruga C” në Prishtinë.

Gjersa shoferja kishte parkuar afër lokalit Toks Bar, hajnat arrijnë të futeshinn në veturë për të vjedhur gjësende me vlerë brenda pak minutave.

Pronarja e veturës ka kërkuar nga organet e rendit dhe nga qytetarët që të ndihmojnë në identifikimin e shpejt të personave që kanë kryer vjedhjen.

Vjedhjet te “Rruga C” janë bërë të shpeshta, prandaj duhet të bëni kujdes në mbylljen e dyerve të veturave në secilin rast./Indeksonline/