75 Mall Live Search
18:38 / E Premte, 02 Mars 2018 / indeksADMonline

Momenti kur imami kosovar pajton dy familje në xhumanë e sotshme (Foto)

Imami i xhamisë së Shipolit, Fatmir Latifaj ka qenë inicues për pajtimin e dy familjeve nga Prishtina. Ngjarja ka ndodhur sot në xhumanë e të premtes.

Imami Latifaj i ka bindur të dy familjet, atë Murati dhe Huruglica që t’i shtrijnë dorën e pajtimit njëra tjetrës, shkruan Indeksonline.

Para xhematlinjëve, dy familjet zgjatën dorën e pajtimit pas bindjes që paraprakisht bëri imami Latifaj./Indeksonline/