15:03 / E Mërkurë, 25 Prill 2018 / indeksADMonline

Momenti kur motoA�iklisti pA�rplaset pA�r vdekje nA� FushA� KosovA� (Video +18)

Granit Neziri, 24 vjeA�ari nga Prishtina ka humbur jetA�n pas pA�rplasjes qA� kishte me motoA�ikletA�n e tij dhe njA� minikamion nA� magjistralen FushA� KosovA�-PrishtinA�. Neziri nuk ka arritur tA� iu mbijetoi plagA�ve duke ndA�rruar jetA� nA� orA�t e para tA� ditA�s sA� sotme.

Shoqata e motoA�iklistA�ve tA� PrishtinA�s, “Moto Prishtina” ka publikuar videon e aksidentit duke bA�rA� edhe njA� reagim.

“Nuk po na shohin as nuk dojn me na pa
ne rrug me motorra jemi objekt i vogel. per shum njerz qe nuk i din as rregullat e komunikacionit as nuk dojn mi dit po nale pak kqyr a ka naj sen tani nisu .

Te del perpara se motorri eshte me i vogel nalet aj ose hajt hiqu tina se po na bajn zhurum po edhe na jem njerz edhe na kem drejta edhe na kryjm pun me motorra si ti me vetur ose me at kamionten qe ja nxuni rrugen kti shokut ton , nuk eshte motorristi i pare qe humb jeten ne komunikacion padrejtesisht , shpresoj qe kan me u vetdisu shum shpejt ” thuhet nA� reagim./Indeksonline/