21:46 / E Premte, 24 Maj 2024 / Gj. Sh

Montella publikon listën e të ftuarve të Turqisë, është edhe ylli i Realit

Kombëtarja e Turqisë ka publikuar listën fillestare për Kampionatin Evropian, që mbahet në Gjermani.

Trajneri, Vincenzo Montella fillimisht ka ftuar 35 futbollistë, para se të reduktojë atë në 26 në listën finale për ”EURO 2024”, shkruan IndeksOnline.

Në listën e Montellas është edhe talenti i Real Madridit, Arda Guler.

Kujtojmë që Turqia në grupet e Kampionatit Evropian do të përballet me Portugalinë, Çekinë dhe Gjeorgjinë.

Lista e plotë:

Portierë: Altay Bayindir, Dogan Alemdar, Mert Günok, Ugurcan Çakir.

Mbrojtës: Mert Müldür, Zeki Celik, Abdülkerim Bardakci, Ahmetcan Kaplan, Caglar Söyüncü, Merih Demiral, Ozan Kabak, Samet Akaydin, Cenk Özkacar, Ferdi Kadroglu.

Mesfushorë: Berat Özdemir, Can Uzun, Hakan Calhanoglu, ismail Yüksek, Kaan Ayhan, Okay Yokuslu, Orkun Kökçü, Salih Özcan.

Sulmues: Abdülkadir Ömür, Irfan Can Kahveci, Yunus Akgün, Kenan Yldiz, Kerem Aktürkoglu, Oguz Aydin, Arda Güler, Baris Alper Yilmaz, Bertug Yildinm, Cenk Tosun, Enes Ünal, Semih Kliçsoy, Yusuf Yazici