17:48 / E Diele, 15 Prill 2018

Mori shqiptarin qA� ta��i punonte ullinjtA�, pronari shtanget kur shkon ta kontrollojA�

a�?PunA� ka por nuk ka profesionistA�a�? thotA� njA� shprehje e artA� qA� zA� kuptim edhe nA� vendin tonA�. NjA� ngjarje gazmore i ka ndodhur njA� pronari shqiptar i cili mori njA� punA�tor pA�r ta��i punuar ullinjtA�. Ai e la atA� nA� punA� dhe kur u kthye nuk u besoi syve. Djali ia kishte kA�putur njA� sy gjumA� gjatA� orarit tA� punA�s, mbase nga lodhja apo edhe nga vapa. Pronari e kishte marrA� me sportivitet dhe nuk i kishte thA�nA� asgjA� pasi punA�tori kishte pA�rfunduar vaktin e tij tA� gjumit.

Ai shkruan: Prsh, mora nje puntor per punuar ullinjte edhe ika, kur vete e gjej ne gjume ngaqe ne shqiptaret punojm shume…flm nese e postoni anonim se mi la pa punuar fare “.