08:04 / E Diele, 23 Shtator 2018

Moti këtë të dielë, javën e ardhshme pritet ftohtë në Kosovë

Deri në fundjavë mot i ngrohtë, me diell dhe vranësira, javën e ardhshme ftohtë.

Të dielën mot pjesërisht i vranët.

Të hënën  – Mot shumë i ngrohtë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, do të mbesin mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 9C deri në 12C, e maksimalet nga 27C deri në 29C, vetëm ditën e diel pritet të zbresin në 24C.

Do të fyejë erë e lehtë dhe drejtimesh të ndryshme 1-4m/s..

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, mbi vlera normale, por në fillim të javës pritet të pësojë rënie.

Temat: