22:51 / E Shtunë, 17 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Moti nesër, pritet shi e borë

Sot në disa qytete të Kosovës janë regjistruar reshje të borës gjatë orëve të mbrëmjes.

Meteorologët paralajmërojnë që nesër pjesa e parë e ditës të karakterizohet me mot kryesisht me diell dhe vranësira të cilat do të shtohen gradualisht, transmeton Indeksonline.

Kurse, në mesditë pritet të ketë riga shiu të cilat shumë shpejtë do të shndërrohen në reshje bore ku në mbrëmje do të jenë më intensive dhe pritet që të formohen shtresa. Reshjet thuajse do të jenë të shtrira në tërë vendin. /Indeksonline/