07:32 / E Hënë, 10 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Moti për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e sotme do të karakterizohet me mot me vranësira dhe me kushte për reshje shiu të cilat vende–vendet do të shoqërohen me fjolla bore.

Temperatura minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Temat: