08:10 / E Hënë, 05 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Moti për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresave të mesme dhe të larta të troposferës.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet  5-6 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5 m/s.

Temat: