22:58 / E Enjte, 05 Dhjetor 2019

Moti për dy ditët e ardhshme

Ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot më i butë, pasi që një front i ngrohtë pritet të kaloj mbi vendin tonë.

6.12.2019 – Në mëngjes ngrica, në vise të ulëta mundësi për mjegull. Ditën më butë, kryesisht me diell. Në mbrëmje vransirat do të shtohen, e gjatë natës priten reshje të dobëta shiu, vende-vende edhe shi i akullt. Erë e lehtë kryesisht nga juglindja 1-3m/s. Indeksi UV: 2.

7.12.2019 – Më butë. Herët në mëngjes reshje lokale shiu, e në vise malore mbi 2000m reshje bore. Ditën vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell. Në mbrëmje në vise të ulëta pritet të formohen shtresa mjegulle. Erë e lehtë nga juglindja 1-2m/s. Indeksi UV: 1.

Mos i humb