23:02 / E Martë, 05 Korrik 2022 / A K

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Të mërkurën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga lokale shiu, ndërkaq, dita e enjte parashikohet të jetë më stabile, kryesisht me diell por vranësirat mund të jenë të pranishme në relievin malor.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë.Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/s.