07:50 / E Mërkurë, 10 Gusht 2022 / OSH

Moti sot dhe nesër, bien edhe temperaturat

Sot dhe nesër Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon mot të nryshueshëm.

IHMK ka paralajmëruar për mundësinë e reshjeve të shiut gjatë këtyre dy ditëve, ndërsa temperaturat maksimale pritet të lëvizin ndërmjet 20-30 gradë Celsius.

Parashikimi i Motit për dy ditë 10 – 11 gusht 2022!

Do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-30 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.