20:40 / E Shtunë, 25 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Mposhtet kampioni në Gjermani [Video]

Në kuadër të xhiros së 13-të të Bundesligës, Monchengladbach ka mposhtur 2:1 Bayern Munich.

Vendasit patën një pjesë të parë të jashtëzakonshme me dy gola të shënuara.

Hazard dhe Ginter shënuan dy herë për Monchengaldbach në pjesën e parë, për 2:0.

Bayerni në pjesën e dytë, ia doli të ngushtoi epërsinë në 2:1, me anë të Vidal.

Edhe pas kësaj humbje, Bayerni mbetet lider në Bundesligë me 29, tre më shumë se Leipzig.