09:07 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / Blerim

Mungesë në repartin e mbrojtjes, Liverpooli gati për ofertën 27 milonëshe për futbollistin e Ajaxit

Skuadra e Liverpoolit është në një situate të vështirë sa i përket mbrojtësve, pasi kohën e fundit i gjithë mbrojtja që startojnënga fillimi janë të lënduar.

Për këtë Klopp ka vendosur të bisedojë me Ajaxin për mbrojtësin Per Schurres, ku pritet t’i bëjnë një ofertë 27 milonëshe, shkruan IndeksOnline

Edhe pse klubi i ka vendosur atij një tarifë prej 30 milionë, Liverpooli beson se një ofertë prej 27 milionë mund të ndikojë te Ajaxi që ta liroi futbollistin e tyre.

Kujotjmë se Schurres luan në pozitën e mbrojtësit qëndror, dhe do të ishte një mbulesë fantastike e Van Dijk dhe Gomez.