21:40 / E Mërkurë, 31 Janar 2018 / indeksADMonline

Murati takohet me Ministrin e Diasporës së Shqipërisë

Valon Murati ka zhvilluar një takim me Pandeli Majkon, Ministër i Diasporës së Shqipërisë.

Ish- Ministri kosovar ka thënë se kanë biseduar për diasporën shqiptare, verat e saj dhe obligimet ndaj dy shteteve, transmeton Indeksonline.

Shkrimi i tij i plotë në Facebook:

Me Ministrin e Diasporës së Republikës së Shqipërisë në një atmosferë miqësore biseduam për diasporën shqiptare, vlerat e saj dhe obligimet e dy shteteve tona ndaj saj. Unë i shpreha mirënjohje për angazhimin dhe i afrova ndihmën time në çkado që ai e sheh të nevojshme. Biseduam edhe për zhvillimet e fundit politike në botën shqiptare.