11:22 / E Diele, 02 Prill 2023 / Gj. Sh

Napoli – Milan, formacionet e mundshme

Serie A vjen sot me një pëballje mjaftë interesante.

Lideri aktual, napoli do të jetë nikoqire e kampionit në fuqi, AC Milanit, shkruan IndeksOnline.

Një fitore e mundshme e napolitaneve do ti qonte shumë pranë titullit të kampionit, ndërsa rosonerët shpresojnë të marrin tre pikë për të qëndruar në garë për një vend që dergon në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja zhvillohet në ”Stadio Diego Armando Maradona” më fillim nga ora 20:45.

Formacionet e mundshme:

Napoli: Meret; Di Lorenzo, Kim, Rrahmani, Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Simeone, Kvaratskhelia.

AC Milan: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez; Bennacer, Tonali; Diaz, Krunic, Leao; Giroud.

Kujtojmë që Milan dhe Napoli do të përballen edhe në çerekfinale të Ligës së kampionëve./IndeksOnline/