23:57 / E Diele, 12 Korrik 2020

Napoli – Milan, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

Napoli dhe Milani kanë barazuar 2-2 në ndeshjen e Serie A.

Golat për Napolin i shënuan Di Lorenzo dhe Mertens derisa për Milanin shënuan Theo Hernandez dhe Kessie.

Lojtari më i mirë në këtë sfidë është vlerësuar Mertens me notën 8.8 derisa te Napoli më i dobëti ishte Ospina me notën 5.8.

Te Milani Donnaruma dhe Theo Hernandez u vlerësuan 7.1 derisa si më të dobët Saelemaekers 4.7 dhe Paqueta 5.8. /IndeksOnline/

Mos i humb