23:43 / E Diele, 05 Korrik 2020

Napoli thellon krizën e Romës, ia shkakton humbjen e tretë radhazi

Napoli ka mposhtur Romën me rezultat 2-1 në ndeshjen e xhiros së 30-të të Serie A.

Të gjitha golat në këtë sfidë u shënuan në pjesën e dytë, shkruan Indeksonline.

Napoli kaluan të parët në epërsi me golin e Callejon në minutën e 55-të të ndeshjes.

Rezultatin e barazoi Mkhitaryan vetëm pesë minuta më vonë.

Golin e fitores për Napolin e shënoi Lorenzo Insigne në minutën e 82-të të ndeshjes.

Pas kësaj ndeshje, Roma dhe Napoli ndajnë pozitat 5 dhe 6 me nga 48 pikë, dy më shumë se Milani. /IndeksOnline/

Mos i humb