08:42 / E Premte, 17 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ndahet çifti i famshëm pas 10 vitesh! Nisin “luftën” për kujdestarinë e djalit

Jennifer Hudson dhe i fejuari i saj David Otunga janë ndarë pas gati 10 vjetësh. Çifti janë prindërit të një djali. Sipas TMZ, avokati i Otunga-s, Tracy Rizzo ka thënë se:

“David Otunga po përpiqet të negociojë afatet e një marrëveshjeje prindërore miqësore me zonjushën Hudson për disa javë. Megjithatë, kur iu kumtua znj. Hudson se Z. Otunga do të ishte prindi që do ta merrte kujdesin rezidencial të fëmijës, pasi që znj. Hudson ndjek karrierën e saj në të gjithë botën, kjo e fundit vendosi të paraqesë një Peticion të pa merituar për Urdhrin e Mbrojtjes në një përpjekje për të fituar një avantazh i padrejtë në mosmarrëveshjen e kujdestarisë”.

Rizzo vazhdon: “Si rezultat i karrierës së z. Otunga në WWE, zonja Hudson mendoi se ajo mund të jepte një shpërblim për të fituar performancën në gjykatë për të portretizuar veten si viktimë. Z. Otunga kurrë nuk e ka abuzuar apo ngacmuar znj. Hudson ose djali. ” ka thënë më tej avokati, shkruan Indeksonline.

Hudson dhe ish-yllin e WWE nisën bashkëjetesën në vitin 2008 pas më pak se një viti të takimit – pasi erdhu në jetë djali i tyre, David Daniel Otunga Jr. – mirëpo të dy kurrë nuk e lidhën zyrtarisht lidhjen e tyre./Indeksonline/