11:05 / E Martë, 23 Shkurt 2021 / G. T.

Ndërron jetë ish-kampioni i Botës në MotoGP, e humbi betejën me Covid-19

Sot gjatë ditës ka ndërruar jetë legjenda e “MotoGP”-it, Fausto Gresini.

Gresini në moshën 60-vjeçare ka ndërruar jetë për shkak se humbi betejën me Covidin-19, shkruan IndeksOnline.

Motoristi italian gjatë karrierës së tij u shpall dy herë kampion bote, gjatë viteve, 1985 dhe 1987.

Gresini ishte menaxher edhe i ekipit, Aprilia Racing Team./IndeksOnline/