11:07 / E Martë, 02 Mars 2021 / G. T.

Ndërron jetë legjenda e Liverpoolit

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare ish-lojtari i Liverpoolit, John St John.

Sulmuesi luajti në shumë skuadra, por karrierë fantastike bëri në “Anfield” me Liverpoolin, ku u paraqit në afro 350 ndeshje dhe shënoi 95 gola, shkruan IndeksOnline.

Në vitet 1973 dhe 1977 Johni ishte trajner i skuadrave angleze, Motherwell dhe Portsmouth.