09:56 / E Enjte, 08 Dhjetor 2022 / B O

Ndeshje të tilla shihen vetëm në NBA, shikojeni se si kthehet rezultati në 13 sekonda lojë

Ndeshja e zhvilluar mbrëmë në NBA në mes të Golden State dhe Utah Jazz ka sjellur një fund tejet dramatik që veç kjo ligë di të krijoj pamje të tilla.

Kur kishin mbetur vetëm 13 sekonda lojë, Golden State thuajse e kishte fituar ndeshjen ngase kishte 4 pikë diferencë dhe nuk i mjaftonte as 3 pikëshi.

Por, kështu nuk menduan basketbollistët e Utah Jazz që shënuan dy herë brenda 13 sekondave për një rikthim fantastik.

Madje pikët e fitorës i arritën në sekondën e fundit të përballjes. Për më shumë, shikone video./Indeksonline/