08:39 / E Diele, 26 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ndodhë në Angli: Tifozi bëhet gjyqtar (Foto/Video)

Një arbitër zyrtar u detyrua të largohej nga fusha për shkak të një lëndimi. Bëhet fjalë për asistentin e Mark Jones,  që ishte duke referuar ndeshjen mes Norwich dhe Preston.

Vendin e anësorit e zuri gjyqtari i katërt, Andy Davies, por në rolin e lënë nga ky i fundit zëvendësuesi u gjet në tribuna, shkruan IndeksOnline.

E ai ishte, David Spud “Thornhill”, një tifoz dhe gjyqtar lokal, që luajti rolin e referit të katërt për ato minuta sa kishin mbetur.

Interesante, ishte fakti kur gjyqtari i katërt sinjalizoi 10 minuta lojë shtesë.

Ndeshja mes Norwich dhe Preston u mbyll me rezultat të barabartë 1 me 1./IndeksOnline/