08:52 / E Martë, 17 Prill 2018

a�?NA� atA� moment mu errA�n sytA�a�?/ Paloka rrA�fen momentin kur ngriti monitorin nA� Parlament

NA�nkryetari i Kuvendit Edi Paloka ka folur nA� emisionin a�?5 pyetjet nga Babaramoa�? nA� Report Tv pA�r episodin e pakA�ndshA�m gjatA� seancA�s sA� tA� enjtes sA� kaluar kur ai ngriti njA� monitor pA�r ta hedhur nA� drejtim tA� qeverisA�.

NA�nkryetari i PD-sA� e komenton kA�tA� si humbje tA� kontrollit i ardhur si rrjedhojA� i njA� provokimi nga ministri i JashtA�m, Ditmir Bushati i cili hodhi ujA� nA� drejtim tA� deputetA�ve tA� opozitA�s.

a�?Nuk e mbaj veten pA�r njeri tA� qetA� dhe sigurisht qA� ajo nuk ishte gjA� normale. Sa��ishte pamje e bukur. Por ishte njA� moment.

Ministri i JashtA�m i fshehur pas gardA�s qA�llon, nuk ka rA�ndA�si se me A�farA� me miell, vezA�, apo ujA�, por nA� cilin vend tA� botA�s ndodh qA� ministri qA�llon deputetA�t e opozitA�s. NA� atA� moment mu errA�sua shikimi dhe gjA�ja e parA� qA� kapa ishte ajo. Por u kthjellova shpejta��a�?A�a�� thotA� Paloka.