12:09 / E Shtunë, 28 Nëntor 2020 / A.S

Në ditën e flamurit, Superliga vjen me vetëm një ndeshje

Ndeshja që hap xhiron e 15-të në Superligë zhvillohet në Brestovik mes Besës dhe Prishtinës.

Pejanët vijnë në këtë ndeshje nga një seri prej 3 humbjeve rresht, ndërsa Prishtina kërkon vijimin e rezultateve pozitive.

‘Bardhekaltërit’ janë në vendin e 4-të më 21 pikë, ndërsa Besa është e fundit me vetëm 6 pikë.

Formacioni startues i Prishtinës dhe Besës: