17:53 / E Martë, 24 Nëntor 2020 / B H

Në Itali po vazhdon të rritet numri i vdekjeve, 853 të vdekur dhe mbi 23 mijë raste nga COVID 19

Në 24 orët e fundit, Italia ka konfirmuar 23,232 raste ditore me koronavirus. Në total, numri i të infektuarve shkon në 1,455,022. Po ashtu, brenda ditës, si pasojë e Covid-19,  853 persona humbën jetën, ndërsa totali i rasteve fatale shkon në 51,306.

Autoritetet e mjekësore në këtë vend njoftuan gjithashtu se brenda ditës, u shëruan nga koronavirusi 20,837 qytetarë. Kurse, numri i përgjithshëm i të shëruarve shkon në 605.330.