12:10 / E Enjte, 23 Shtator 2021 / AD

Në këta 10 filma aktorët kanë dashuruar vërtet njëri-tjetrin

Ne listën e mëposhtme ne kemi zgjedhur një grup filmash ku aktorët nuk pretendonin të ishin në lidhje romantike – por ashtu ishin në të vërtetë.

Gigli

2003

Sipas ngjarjes së filmit, Ricki (Jennifer Lopez), një vrasëse dhe urrejtëse e meshkujve, ‘çmendet’ për një djalë karizmatik të quajtur Larry (Ben Affleck). Që nga takimi me të, jeta e kësaj gruaje fillon të shkëlqejë me ngjyra të reja. Kur ra dakord për rolin, a e dinte Jennifer se, ashtu si personazhi i saj, ajo do të binte plotësisht në dashuri me këtë djalë të gjatë, të hollë dhe të bukur? Fakti mbetet: aktorët filluan një lidhje romantike gjatë xhirimeve.

Vicky Cristina Barcelona

2008

Në film, Penélope Cruz dhe Javier Bardem luajtën rolin e një çifti të martuar të pazakontë. Temperaturat e nxehta spanjolle të personazheve ishin të mbushura me pasion. Këto fishekzjarre emocionale rezultuan në një romancë vorbulle që më vonë kaloi në një martesë të fortë.

Cruel Intentions

1999

Ajo që ne zakonisht e quajmë kimi dashurie ndodhi me aktorët Reese Witherspoon dhe Ryan Phillippe ndërsa ata po punonin në filmin Cruel Intentions. Pra, tani nuk mund të ketë dyshim për sinqeritetin e personazheve.

The Apartment

L’appartement, 1996

Gjatë xhirimeve, ndjenjat u shfaqën midis italianes atëherë pak të njohur, Monica Bellucci, dhe aktorit francez, Vincent Cassel, i cili kishte reputacionin e një womanizer të pariparueshëm. Çifti lindi, duke mbetur për shumë vite një nga më të bukurit në botën e kinematografisë.

The Rum Diary

2010

The Rum Diary u bë vendimtar në fatin e pashmit Johnny Depp, i pëlqyer nga miliona gra në të gjithë botën. Kjo për shkak se ai (dhe personazhi i tij i filmit) ra në dashuri me bionden Amber Heard. Pas xhirimeve, beqari i konfirmuar i propozoi aktores së re, megjithëse Vanessa Paradis po priste kot propozimin e Johnny pas një lidhjeje 14-vjeçare.

Step Up

2006

Shumë prej nesh duam ta shikojmë këtë film emocionues sërish e sërish, dhe jo vetëm sepse na bën të duam të kërcejmë. Një arsye tjetër pse na pëlqen Step Up janë sytë e dashur të Channing Tatum dhe Jenna Dewan. Aktorët me pas u martuan dhe tani kanë një vajzë.

Days of Thunder

1990

A ju kujtohet fillimi i karrierës së filmit të Nicole Kidman, kur ajo kishte një kokë të plotë me kaçurrela verbuese të kuqe? Kjo ishte koha kur Tom Cruise e takoi atë duke xhiruar Days of Thunder. Dhe ai nuk donte ta linte të ikte. Romanca në ekran u shndërrua shpejt në një të vërtetë. Në atë kohë, aktorët ishin një nga çiftet më të ndritshëm të Hollivudit.

Alfie

2004

Në këtë film, djaloshi i pashëm, Jude Law, nuk e kishte problem të luante Casanova-n. Ishte gjithashtu e lehtë për të që të xhironte skenat e dashurisë me Sienna Miller. Kjo sepse aktorët patën një romancë gjatë xhirimeve, e cila u zhvillua aq shpejt sa edhe ajo në ekran.

Mr. & Mrs. Smith

2005

A ja vlen të thuash diçka në këtë rast? Në këtë foto, ne shohim Brad Pitt dhe Angelina Jolie në xhirimet e atij filmi të famshëm. Të gjithë e dimë në çfarë rezultoi kjo romancë: 12 vjet martesë dhe lindja e tre fëmijëve (pa llogaritur të adoptuarit!).

The Amazing Spider-Man

2012

Një “Spidey” simpatik – Andrew Garfield, ashtu si personazhi i tij, u kap në një rrjet magjepsës jo vetëm të së dashurës së tij në ekran, por edhe jashtë kësaj, aktores Emma Stone, e cila e interpretoi këtë rol. Çifti është ende në lidhje.