17:04 / E Enjte, 24 Shtator 2020

Në Maqedoninë e Veriut shënohen 2 viktima nga COVID-19 dhe 152 raste të reja

Numri i të prekurve në Maqedoninë e Veriut po vazhdon të rritet dita ditës. Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në vend janë regjistruar 152 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, nga 1630 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi ka bërë të ditur se në vend janë regjistruar 152 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, nga 1630 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë po ashtu bën të ditur se 2 persona kanë humbur jetën duke e çuar në 712 numrin e viktimave nga Covid-19. Sakaq mësohet se 126 pacientë janë shëruar në 24 orët e fundit.