10:27 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / Blerim

Në nderim të veprës së Maradonës, spikeri i “San Paolos” u shpreh: Kjo është shtëpia juaj

Të mërkurën u nda nga jeta legjenda e futbollit argjentinase, Diego Maradona.

Maradona nuk arrit t’i bënte ballë një sulmi në zemër, që e detyroi atë t’i mbyll sytë përjetësisht, shkruan IndeksOnline

Spiker i stadiumit “San Paolo”, para ndeshjes së mbrëmshme në Evropa Ligë ndërmjet Napolit dhe Rijekës, në nderim të Maradonës tha se “Kjo është shtpëia juaj”.

Poashtu par fillimit të lojës, u mbajt një minutë heshtje në nderim të veprës së legjendës argjentinase.

video