11:46 / E Hënë, 10 Shtator 2018 / indeksADMonline

Nën kërcënimin e armës tenton të futet në gjinekologji, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar të dielën mbrëma në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Policia ka bërë të ditur se arrestimi i të dyshuarit është bërë pasi i njëjti nën kërcënimin e armës ka tentuar të futet në repartin e gjinekologjisë.

Rastin e ka raportuar punëtori i sigurimit ndërsa menjëherë në vendin e ngjarjes është paraqitur Policia.

“Ankuesi, punëtor i sigurimit, mashkull K/Shqiptar, ka njoftuar se derisa ishte në vendin e tij të punës një person mashkull K/Shqiptar, me dhunë duke ekspozuar edhe një armë zjarri ka dashur të hyjë në repartin e gjinekologjisë”, thuhet në raportin e Policisë, transmeton Indeksonline.

Patrulla policore ka identifikuar dhe ka lokalizuar të dyshuarin ku në automjetin e tij ka gjetur dhe ka konfiskuar një armë me gaz, me një karikator pa fishekë kal.9mm.

I dyshuari pas arrestimit dhe intervistimit me vendimin e prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes ndërsa hetimet përkitazi me rastin ende janë duke vazhduar./Indeksonline/