22:38 / E Enjte, 17 Tetor 2019 / indeksADMonline

Nëna e rrah brutalisht foshnjën njëmuajshe, e lë vetem në shtëpi, del për një takim

Një foshnjë njëmuajshe është rrahur brutalisht nga nëna e tij 19-vjeçare. Kjo e fundit i shkaktoi lëndime të mëdha.

Rasti ka ndodhur më 15 të këtij muaji dhe nëna e la fëmijën e saj të vetëm në shtëpi për të mos humbur një takim.

Tani foshnja po lufton për jetën dhe ndodhet në spital.

Foshnja me emrin Mykata, u gjet në gjendje aspak të mirë dhe gati thuajse afër vdekjes në qytetin Rivne të Ukrainës, shkruan “Daily Mail”, transmeton Indeksonline.

Nëna tani po përballet me një hetim penal për dhunën që ka ushtruar dhe moskujdesjen e plotë të foshnjës.

Ajo dyshohet se e la djalin vetëm për të shkuar në një takim dhe mund të përballet me pesë vjet burgim.

Police launched a criminal case for battery and failure to fulfil parental duties against the teenage mother (pictured being interviewed by an officer)

Fqinji që e gjeti foshnjën në këtë gjendje thuhet se u trishtua kur e pa nga afër djalin e vogël. /Indeksonline/

The crib in a social housing hostel in Rivne where neighbours said they found baby Mykyta suffering from horrific injuries