00:03 / E Mërkurë, 09 Tetor 2019

Nëna e varur nga droga, la vajzen e saj 13 muajshe të vdiste në makinën e nxehtë më shumë se 17 orë

Nëna e varur nga droga, la vogëlushen e saj  të vdiste në makinën e nxehtë për më shumë se 17 orë, ndërsa ajo ishte brenda shtëpisë duke fjetur.

Elizabeth Anne Case, u akuzua për vrasje të pamatur në vdekjen tragjike të Casen.

Hetuesit thanë se ajo e kishte lënë fëmijën brenda një sedilje makine.

Case tried to revive Casen in her shower before Moss called police and drove the trio to a local recreation center

Case thuhet se u kthye në shtëpi rreth orës 5.40 të së shtunës dhe la fëmijën brenda vetures, ndërsa shkoi në shtrat.

Ajo u zgjua rreth orës 01:30, kur Moss erdhi të shihte mbesen e saj, ku edhe e zbuluan se ajo ndodhej brenda makinës.

Case u përpoq ta rigjallëronte Casen në dushin e saj para se Moss të thërriste policinë dhe ta çonte treshen në një qendër lokale rekreative.

Case dhe Moss ishin përpjekur të dërgonin Casen në spital, sipas një njoftimi nga departamenti. Vogëlushja u dërgua në Spitalin Athinë-Gëlqeror, por tashmë ishte e vdekur./Indeksonline/