09:49 / E Premte, 01 Korrik 2022 / B O

Nënshkruhet kontrata më e lartë në histori të NBA, vlera 265 milionë dollarë

Ka filluar tregu i transfereve në NBA.

Denveri njoftoi rinovimin e serbit Nikola Jokic për pesë sezonet e ardhshme, për të cilin do të paguajë 264 milionë dollarë .

Kjo është kontrata më e lartë e nënshkruar ndonjëherë në NBA.

Jokiq ishte MVP në dy sezonet e fundit në ligë dhe për këtë ai është bërë lojtari më i paguar në NBA.

Jokiç kishte një vit të mbetur në kontratën e tij të mëparshme./Indeksonline/