11:35 / E Hënë, 22 Janar 2018 / indeksADMonline

Nëntë vite burg që dhunoi shqiptaren, por Robinho nënshkruan me skuadrën evropiane

Ish-futbollisti i Realit, Manchester Cityt dhe Milanit, Robinho, është rikthyer ta vazhdoj karrierën në Evropë.

33 vjeçari ka nënshkruar kontratë me skuadrën turke Sivasspor pas përfundimit të aventurës së tij në Atletico Mineiro.

Robinho është i dënuar me nëntë vite burg, pasi u shpall fajtor për përdhunimin e një shqiptare në kohën kur luante te Milani.

Megjithatë, procesi i tij është në apelim dhe ai ka të drejtë që të luaj deri në vendimin e apelit. /IndeksOnline/