16:59 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Nesër lirohen të dënuarit e rastit “Monstra”?

Prokuroria gjatë ditës së nesërme do ta kthejë në Gjykatë themelore lëndën e rastit “Monstra” për rigjykim, thonë familjarë të tyre.
Me këtë, pritet që Gjykata të japë urdhër për lirim të katër të arrestuarëve q ende janë duke e vuajtur dënimin me burg të përjetshëm.

Familjarët thonë se ata tani e tutje do të mbrohen në liri, shkruan kumanovasot.

Katër nga të dënuarit për këtë rast, Halil Demiri, Haki Aizir, Fejzi Aziri, Sami Luta, po vuajnë dënimin në burgun e Shkupit, ndërsa dy të tjerë, Afrim Ismajloviq dhe Agim Ismajloviq po ashtu të dënuar me burg të përjetshëm ndodhen në arrati. Zbardhjen e këtij rasti në vazhdimësi e kanë kërkuar edhe përfaqësuesit e bashkësisë ndërkombëtare.