09:34 / E Enjte, 09 Maj 2019 / indeksADMonline

New Yorku në hall sikur Prizreni, ariu i zi po i bën “kahre”

Qyteti metropolitan botëror, New York ka hallin e ngjashëm me Prizrenin. Një ari po shihet rrugëve gjersa policia dhe zjarrëfikësit ende nuk kanë arritur ta lokalizojnë.

Ariu i zi shihet duke vrapuar në lagje të New Yorku, gjersa fotografohet nga kalimtarët.

Në 24 orët e ardhshme është paraparë një aksion i ri për kapjen e tij ngase po shihet si rrezik për qytetarët./Indeksonline/